#

Ми зателефонуємо в зручний для вас час

Блог

Шаттерси – стильний елемент декору

Шаттерси (або інтер’єрні віконниці) – це практичні та естетично привабливі віконні світлофільтри, здатні кардинально змінити сприйняття інтер’єру. Візуально шаттерси нагадують горизонтальні жалюзі. Проте їхній функціонал набагато ширший, ніж просто захист приміщення від зайвої сонячної інсоляції. Давайте детально розберемо, у чому особливість цього виду віконного декору, і як його грамотно вписати у внутрішнє оздоблення будинку, квартири чи офісу.

Що таке шаттерси.

Історія приписує винахід шаттерсів кмітливим і заповзятливим еллінам, що мешкали в Стародавній Греції. Міцними дерев’яними стулками з прорізами заможні громадяни прикрашали свої будинки, перекриваючи доступ сонцю, що паляло, і надійно приховуючи свою приватність від цікавих очей.

Через багато років самобутні віконниці набули свого поширення в Америці та Європі, а нещодавно мода на них дісталася і до рідної вітчизни.

Конструктивно шаттерси являють собою світлозахисну панель на рамній підставі, всередині якої розташовані стаціонарні або планки-ламелі, що обертаються. На відміну від більшості жалюзі, інтер’єрні віконниці зовсім не ускладнюють доступ до вікна – будь-якої миті їх можна відчинити або одним рухом відсунути без необхідності складних маніпуляцій.

Залежно від моделі, шаттерси можуть вбудовуватись як усередині, так і зовні будівлі. У другому випадку вироби не лише якісно блокують сонячне світло, а й уберегають житло від проникнення холодного повітря та протягів.

Огляд переваг.

Популярність незвичайних аксесуарів пояснюється не тільки їх оригінальним виглядом, а й цілим рядом інших, чисто утилітарних переваг:

  • охоронні якості – замкнувши шаттерси на ніч або на час від’їзду, ви суттєво підвищите безпеку свого житла;
  • додаткове шумопоглинання – у закритому стані віконниці утворюють додатковий бар’єр для вуличного шуму та інших сторонніх звуків;
  • комфортне освітленняе – легко повертаючи ламелі, ви зможете повноцінно регулювати кількість світла, що проникає в приміщення, незважаючи на яскраве сонце за вікном, створюючи неповторний світло-тіньовий малюнок;
  • оптимальний мікроклімат – дерев’яні поверхні перешкоджають перегріву повітря в кімнаті влітку та затримують втрати тепла взимку;
  • захист предметів інтер’єру – за допомогою шаттерсів ви в рази знизите негативний вплив ультрафіолетових променів на меблі, оргтехніку та дороге покриття для підлоги.

Універсальні пристрої ідеально підходять для оформлення великих об’єктів скління – вітрин, панорамних вікон, французьких балконів з прозорим полотном до підлоги. Завдяки різноманітності форм, їх можна вдало інтегрувати у складні за геометрією та високорозташовані отвори – круглі, трикутні, трапецієподібні, мансардні. Інтер’єрні віконниці не займають зайвого місця і дозволяють більш ергономічно використовувати вільну площу – наприклад, при виборі монтажу впритул до склопакета, шаттерси залишають відкритим підвіконня.

Відмінності типу відкривання.

Для підвищення зручності експлуатації, виробники оснащують шаттерси різними механізмами відкривання, що передбачають ручне або автоматичне (з електроприводом) керування. Користувачі можуть вибрати варіант, що максимально задовольняє їх вимогам та художнім уподобанням.

фото шаттерси – стильний елемент-4

Розорні.

Одностулкові або двостулкові системи на петлях з кутом розорювання в 90 або 180 °, які забезпечують найпростіший і надійніший спосіб відкривання. Такі конструкції можуть кріпитися як усередині, так і зовні укосу. Чудово перекривають вікна стандартної ширини. Візуально найбільше схожі на класичні віконниці.

фото шаттерси – стильний елемент-2

Розсувні.

Принцип, запозичений у дверей шаф-купе, найкраще підходить для декорування великогабаритних вікон. Однак потрібно мати на увазі, що в процесі відкривання, що пересуваються по спеціальних напрямних стулки перекривають собою певну частину отвору, що обмежує застосування даного виду шаттерс для розстібних вікон з усіма стулками, що відкриваються.

фото шаттерси – стильний елемент-3

Гармошкою.

Для широких вікон краще підібрати віконниці-гарм

Поділитись