#

Ми зателефонуємо в зручний для вас час

Блог

Сучасні євровікна з дерева: варіанти конструкцій та характеристики

Євровікна з дерева, які будуть без проблем служити довгі роки та радувати власника, складаються з кількох елементів.

Перелічимо 5 основних компонентів:
1. Рама з дерева.
2. Стулки.
3. Склопакети.
4. Ущільнювач.
5. Фурнітура, що забезпечує відкриття та закривання.

Розглянемо всі компоненти євроокна з дерева окремо.

Рама для євровікна з дерева

Гарну раму роблять із якісного сухого клеєного бруса. М’яка серцевина стовбура не годиться, у справу йде лише тверда однорідна деревина без сучків та інших дефектів. А склеювання деталей з різним напрямом волокон мінімізує деформацію бруса за зміни температури або вологості.
Профіль рами розраховується таким чином, щоб витримувати навантаження, яке формує склопакет під впливом сильного вітру. Витонченість профілю рами не повинно бути на шкоду надійності конструкції. Але, з іншого боку, рама не повинна бути важкою та негарною.

Створки євровікна з дерева

Стулки роблять із того ж матеріалу, що й раму. Стулка має бути щільно підігнаною до рами, мати достатню міцність для утримання склопакета. Всі критерії якості для рами застосовні і до стулок.

Склопакети

Склопакет є сендвіч, сформований склом зовні, рамкою по периметру і повітрям або інертним газом всередині. Рамку зазвичай роблять із алюмінію. Два скла та одна рамка утворюють однокамерний пакет, додавання ще однієї рамки та скла додає до пакета ще одну камеру.
У дерев’яних вікнах пакети можуть бути як герметичними, так і ні. Для вологопоглинання рамки негерметичних склопакетів доповнюють шарами із спеціальних матеріалів, які добре вбирають воду.

Ущільнювач

Євровікна з дерева комплектують ущільнювачами як з внутрішнього, так і зовнішнього боку. Відмова від одного з ущільнювачів зустрічається рідко і може бути продиктована або прецизійним припасуванням деталей вікна, або економією.

Фурнітура

Якісна фурнітура забезпечує відкривання та закривання стулки вікна. Залежно від завдань (повне відкриття, провітрювання, мікропровітрювання) фурнітура має різну складність. Тому євровікна з дерева комплектують лише якісною фурнітурою, надійною незалежно від складності конструкції. Економія на фурнітурі категорично неприпустима – це все одно, що придбати дорогий автомобіль і заправлятися з підозрілої бочки на узбіччі.

Існує кілька варіантів євровікон із дерева. Вікно може бути одностулковим та/або багатостулковим.

Одностулкове вікно

Одностулкове євровікно з дерева складається з прямокутної рами, на яку навішена єдина стулка. Залежно від встановленого механізму вікно може або тільки відкриватися у горизонтальній площині, або відкриватися у горизонтальній та відкриватися у вертикальній. Як правило, у сучасних євровікнах із дерева використовується поворотно-відкидна система відкривання. Відкривається і відкидається вікно в основному всередину приміщення, хоча зустрічаються варіанти із зовнішнім механізмом.

Многостулкове вікно

У багатоствочастому вікні одну або кілька стулок, як правило, роблять нерухомими, а інші забезпечують поворотно-відкидною системою відкриття.

Імпост

Ще один варіант – вікна з імпостом. Імпост дозволяє об’єднати в одне вікно дві стулки, що відкриваються. Ф-подібна рама з клеєного бруса в цьому випадку несе підвищені навантаження, тому якість матеріалу для виготовлення імпоста пред’являються підвищені вимоги. Але результат того вартий — отримуємо конструкцію, яку легко мити, а можливість відкрити обидві стулки у літній день дорогого коштує. Звичайно, таке вікно дорожче звичайного двостулкового за рахунок ускладнення конструкції та необхідності другого комплекту фурнітури для другої рухомої стулки.

Незалежно від конструкції, вибирайте якість. П’ятирічна гарантія на вікна ТМ «ПАНВІКНА», Київ, Україна — серйозна заявка, яка говорить про впевненість компанії в якості та надійності своєї продукції.

Поділитись